Podvodné půjčky – černá listina firem a osob

14
3236
Podvodne pujcky - podvodne firmy
Podvodne pujcky - podvodne firmy

Pokud jste někdy naletěli při půjčování peněz nějaké nebankovní společnosti nebo osobě, která se za půjčovatele peněz vydávala, podělte se prosím o své zkušenosti a hodnocení v diskuzi dole na této stránce. Podvodné půjčky a úvěry číhají téměř na každém kroku a spousta z nás se může lehce napálit…

Věřitel si od vás třeba vezme vysoký poplatek, naslibuje “hory doly”, ale vy půjčku ani vaše peníze už nikdy neuvidíte. Proto vám doporučujeme si půjčovat pouze od prověřených nebankovních společností, u bank nebo družstevních záložen. U těchto osvědčených finančních společností, nepodstupuje žádné riziko, půjčku téměř vždy získáte (pokud samozřejmě splníte podmínky pro získání půjčky stanovené danou společností) a na vás už je pouze včas a pravidelně splácet.

Recenze a hodnocení kvalitních a ověřených půjček, kterým můžete vždy věřit, naleznete na našem portálu Bankovní kód v sekci Půjčky.

Seznam tipů podle čeho poznat podvodné půjčky a úvěry

V dnešní době můžete narazit na podvodnou nabídku půjček a úvěrů kdekoliv, především tedy na internetu. Každá taková nabídka vykazující znaky podvodu se obvykle vyznačuje několika typickými charakteristikami, o kterých si povíme blíže:

 • Pochybná webová stránka bez kontaktních údajů (sídlo firmy, foto pobočky, jména pracovníků, telefony)
 • Za půjčkou nebo úvěrem se nenachází firma ale fyzická osoba (pan XY)
 • Různé půjčky z letáků, časopisu nebo inzertních serverů (Bazoš.cz, Annonce)
 • Pro získání půjčky je nutné zaplatit nějaký poplatek předem (obvykle v řádu tisíců korun)
 • Pro získání půjčky musíte zavolat na placené číslo s vysokým tarifem
 • Netypické jednání a chování, osoba má zahraniční přízvuk nebo neumí dobře česky
 • Pravopisné chyby a překlepy v inzerátu nebo na webové stránce
 • Špatné hodnocení a zkušenosti klientů na diskuzních fórech a v diskuzích (nebo tady dole v komentářích)
 • Téměř vždy se jedná o malou, málo známou nebankovní společnost

Výběr firmy pro získání půjčky berte jako jednu z nejdůležitějších věcí před samotným půjčováním!

Ověřte si spokojenost zákazníků s danou firmou na interentu a v diskuzích. Tento bod ale neberte jako stěžejní, protože se dá lehce zneužít ať už v prospěch (recenze a zkušenosti si píše samotný půjčovatel peněz – věřitel) či neprospěch dané firmy nebo v rámci nekalého konkurenčního boje mezi nebankovními poskytovateli půjček a úvěrů. Proto si pořádně pročtěte nabídku a podmínky získání půjčky, zda nevykazuje nějaké podezřelé znaky a nesrovnalosti. Jakmile narazíte na více než jednu z výše uvedených doprovodných znaků podvodné půjčky, téměř jistě se bude jednat o podvod!

Černá listina podvodných firem a osob

Černá listina podvodných firem je seznam, na který můžete takovou firmu nebo osobu zapsat a nahlásit. Tím, že přispějete svými názory a zkušenostmi, zabráníte jiným důvěřivým lidem, aby se nechali napálit. I když se dostanete do zoufalé situace, vždy si dávejte dobrý pozor na podvodné půjčky. Ty vás totiž mohou přivést ještě do větších dluhů a životních problémů.

Černá listina poskytovatelů půjček a úvěrů:

 • Enyo Insurance
 • CM COMPANY
 • TANYTIA GROUP
 • CALLPA
 • Gratia unionis
 • Simply money
 • Kiwi money
 • Fermanta

Čtenáři recenzního webu Půjčko.cz měli problémy s těmito firmami a osobami:

 • Quick Money
 • Credit Invest
 • UK Prevention services LTD.
 • Foxoinvest.cz
 • MTI Invest s.r.o.
 • MO Money Corporation
 • Free Money
 • pan Jaroslav Váleček
 • pan Jiří Jonáš

Máte zkušenosti s podvodnou půjčkou nebo nedůvěryhodnou firmou? Setkali jste se s podvodnou firmou, která nabízí nebo poskytuje finanční služby? Napište o ní dole v komentářích a varujte ostatní lidi na internetu.

Za Vaše rady, zkušenosti a názory Vám velice děkují čtenáři našeho portálu, děláte správnou věc!

Podvodné půjčky – černá listina firem a osob
9 (4.9) 97.78% Celkem hodnocení

14 KOMENTÁŘE

 1. Dobrý večer nemáte někdo zkušenosti s pánem co si říká šéf tel.770651566 nebo 774680853 nabízí mi půjčku peníze chce dopředu

 2. Ja mam je to podvodnik taky jsem si dala schuzku v brne a dala jsem mu 7000 podepsala smouvu a rekl me ze do hodky budeme mit penize na ucte a nebyli ani penize na ucte ani 7000 tisic tak si davej te plll

 3. Dobry den,chci upozornit nq pana Marka Foltyna..Poslala jsem poplatek 3280 kc.a platbni doklad.Pan vsak stale pvrdi ze platbu neobrzel,pry je to platbou pres bankomat normalni.Po provereni v bance me bylo doporuceno podat trestni oznameni.Takze zase podvod

 4. Dobrý den,přišla mi sms, že mám schválený úvěr 200 tis.korun, ale že musím zaslat vratnou kauci 9.535 kč. Ted, když to píšu, tak vidím, jaká to byla blbost.
  Peníze jsem poslala,obchodní zástupce nedostupný 721 401 935. E mail nereaguje Brookline ltd….
  Po několika dnech jsem procitla.. Jdu na policii..

  • dobrý den, může se zeptat jak pokračuje vaše oznámení, stal jsem se obětí stejného podvodníka a také jsem šel na PČR ale zatím žádná odezva

 5. Dobrý den,
  Pozor na PODVODNIKA který si říká Judr Král Sebastian-není ani Judr a už vůbec vám nic nepůjčí-prezentuje se jako soukromý investor a chce 2000,-Kč dopředu údajně pro notářku-která též neexistuje.Jsou pod stránkami wan-finance5,který nejsou v žádném obch.subj.hlášeny.Pošle kus papíru na vaši adresu s jménem Mgr.Polach-též žádný Mgr-opět falešné tituly a když jsem řekla že nic dopředu platit nebudu,tahá vás za nos ješte tak týden a pak vám zdělí že vám nic nepůjčí a vulgárně nadává.Inteligence moc nepobral-zjistíte již v počáteční komunikaci jeho slovní zásoby.POZOR NIC NEPOSILEJTE-vaše těžce vydělané peníze.

 6. Dobrý den, ma nekdo zkušenosti s Jiří Vojtíšek Tel:776 079 209, Email: rychle-pujcky.cz@email.cz Při podpisu smlouvy mam zaplatit 7000kč. Mám si vybrat schuzku bud v Brně nebo v Praze a do 60min. bych měl mít financní obnos na účtu.
  Martin

 7. Já jsem jednala s pánem, příjemný hlas, brněnský přízvuk, bohužel podvod!!! Slíbí zajištění úvěru a požaduje zaslání nemalé finanční částky na účet Moneta Bank číslo 222463799/0600 Jakmile peníze složíte, už nekomunikují. Název společnosti neřeknou, nedá se tedy ověřit, zda mají dnes už potřebné povolení ČNB!!! Jde pouze o podvodné lákání peněz!!!

 8. Dobrý den, v neděli jsme s kamarádkou zasílaly 850,-Kč na inzerát, který je uváděn na stránkách pod jménem Rudolf Nikel. Po odeslání (když jsme čekaly, že peníze – údajně za sepsání notářem) se odepíší v pondělí, tak jistě dorazily na 100% dnes – v úterý, inzerent již neodpovídá a nereaguje!!!! Tímto varujeme všechny, koho by napadlo mu něco posílat na účet: 9887772001/5500. Je to podvodník.
  Bartízalová Monika tel.: 607067890, Vysoké Mýto

 9. Dobrý den, mám špatné zkušenosti s pánem, který se představuje jako p. Šafránek – soukromá osoba, email má pujckychomutov@seznam.cz, vyžaduje poplatek předem jako za cestu na benzin dojede prý s penězi k vám na místo, to je vratné dává jen na občanku, do výše 70 000 Kč, prosím je to podvodník, peníze pošlete a již nikdy se neozve, pokud máte s tím pánem zkušenosti napište na email plzakovaL@seznam.cz pokud nás bude více podáme na něj žalobu, díky

 10. Kamali je opravdu ferova půjčka dnes jsem si zazadala poslala ofocenou občanku a jeden ofoceny vykaz te je to můj účet nemusela jsem zasílat 1korunu za pět minut jsem dostala sms ze mi peníze poslali už na účet Doporučuji Ochota na jednicku

KOMENTÁŘE

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.