Spořicí účty na podzim 2019: Srovnání a výběr těch nejzajímavějších

Spoření title

Pravdou zůstává, že na českém trhu najdeme v současnosti celou řadu spořicích účtů. Zvolit ten nejvýhodnější může být často věda. Spořicí účty totiž nabízejí různě vysoké úrokové sazby, zároveň je často nutné splnit stanovené podmínky. Prozkoumali jsme proto současný trh a přinášíme vám žebříček těch nejzajímavějších spořicích účtů podzimu 2019!

Jak už bylo zmíněno, mezi spořicími účty existují značné rozdíly. Některé z účtů nabízejí úrokovou sazbu vyšší, jiné i výrazně nižší. Obdobné je to i s podmínkami pro získání daného úroku. Asi není třeba zmiňovat, že se příliš nevyplatí uložit peníze do spořicích účtů se sazbou, která činí jen malý zlomek procenta. Kvůli takto nízkému úroku (ve spojitosti s inflací) byste totiž nevydělali téměř nic.

Máte pocit, že se v pojmech trochu ztrácíte? Pak vám pomůže náš slovník ze světa financí!

Nejzajímavější spořicí účty podzimu 2019

Které spořicí účty nabízejí nejlepší úrok? Prostudovali jsme pro vás produkty různých bank a přinášíme vám seznam těch nejzajímavějších! Ovšem pozor! Je třeba nezapomínat na to, že získání daného úroku je často podmíněno splněním různých podmínek.

Tabulka je platná ke dni 20. září 2019.

Název banky Produkt Maximální úroková sazba (p.a.)
Reiffeisenbank Spořicí účet
eKonto XL
3%
Banka Creditas Spořicí účet + 2%
Sberbank FÉR spoření PLUS 1,75%
Trinity bank Výhoda + 1,58%
Hello Bank! Hello spořicí účet 1,5%
Equa Bank Spořicí účty HIT
a MAX
1,5%
Air bank Spořicí účet 1,3%
Moneta Money Bank Spořicí účet 1,2%

Spořicí účty – charakteristika a podmínky

Spořicí účet eKonto XL (Raiffeisenbank)

Hned na začátek musíme zmínit, že nejvýhodnější úrok je u u tohoto produktu dostupný jen užší skupině lidí. Abyste totiž dosáhli na 3% úrokovou sazbu, musíte být u Raiffeisenbank novým klientem a zároveň si Spořicí účet eKonto XL aktivovat při založení běžného účtu. Jen při splnění těchto podmínek získáte bonusovou sazbu ve výši 3 % p. a. (na půl roku). Musíme také upozornit, že je sazba platná pouze pro vklady do výše 150 000 Kč.

A co když výše uvedené podmínky nesplňujete? Při aktivním využívání běžného účtu získáte úrokovou sazbu 1% p. a. (opět pouze u vkladů do výše 150 000 Kč).

eKonto XL Raiffeisenbank
Popis eKonta XL na webu banky

Spořicí účet + (Banka Creditas)

Banka Creditas v rámci svého produktu s názvem Spořicí účet + slibuje výhodnou úrokovou sazbu ve výši 2 %. Jakmile však navštívíte web banky, rychle zjistíte, že se jedná o akční nabídku, která je platná pouze do 30. září 2019. Nutno zmínit, že od října však bude následovat další akce – až do 31. prosince 2019 tak budete moci v rámci Spořicího účtu + získat novou úrokovou sazbu ve výši 2 % p.a. Navíc není výše vkladu během této akce nijak omezená!

Účet si mohou sjednat jak noví, tak stávající klienti této banky. Můžete tak navíc učinit i on-line – není tedy třeba hned běžet na pobočku.

Spořicí účet + Banka Creditas
Popis spořicího účtu na webu Banky Creditas

FÉR spoření PLUS (Sberbank)

Za zmínku rozhodně stojí i produkt FÉR spoření PLUS, který nabízí Sberbank. Pokud si založíte spořicí účet do 31. října 2019, bude na vás čekat zajímavý úrok. Jeho konkrétní velikost se bude odvíjet od výše zůstatku. Nejnižší úroková sazba činí 1,38 % p. a., nejvyšší dokonce 1,75 %. Sjednání i vedení FÉR spoření PLUS je zdarma a peníze budete mít mimo to kdykoli k dispozici.

FÉR spoření PLUS Sberbank
Popis FÉR spoření PLUS na weby banky

Výhoda + (Trinity bank)

Úrokovou sazbu ve výši 1,58 % p. a. nabízí v současnosti i spořicí účet Výhoda + od Trinity Bank. Nabídka je však omezená – platí pouze pro prvních 8000 nově založených účtů. Během tvorby tohoto článku už zbývalo jen asi 500 účtů, s případným založením tedy rozhodně neotálejte!

Výhoda + Trinity bank
Popis produktu na webu Trinity bank

Hello spořicí účet (Hello bank!)

Velmi zajímavě vypadá také spořicí účet od Hello bank!. Ten totiž láká na báječnou úrokovou sazbu ve výši 1,5 % ročně. Zároveň také upozorňuje, že pro získání dané výše úroku nejsou stanoveny žádné zbytečné podmínky. Navíc budete mít své úspory kdykoli k dispozici.

Jedno “ale” zde ovšem bohužel je. S danou úrokovou sazbou totiž můžete počítat jen do chvíle, než váš zůstatek přesáhne částku 300 000 Kč. I přesto však hodnotíme tento produkt velmi pozitivně.

Hello spořicí účet Hello Bank
Popis spořicího účtu na webu Hello bank!

Spořicí účty HIT a MAX (Equa bank)

Equa bank nabízí 2 druhy spořicích účtů. Pokud se rozhodnete na účet uložit spíše nižší částky (zhruba do 300 000 Kč), bude pro vás výhodnější Spořicí účet HIT. Základní úroková sazba činí pouhé 0,2 % p. a., je však možné získat bonus v podobě 1,1 % p. a., celkem tedy můžete dosáhnout až 1,3% úroku. Jak na to?

Stačí provést každý měsíc 3 platby kartou, případně musí činit hodnota investice k poslednímu dni v měsíci alespoň 50 000 Kč.

Při vyšších částkách se vyplatí Spočicí účet MAX. Pokud byste uložili na účet více než 500 000 Kč, získáte úrokovou sazbu 1,5 %.

Vedení obou těchto účtů je zdarma, banka navíc slibuje možnost otevření účtu už do 5 minut.

Spořicí účet HIT Equa Bank
Charakteristika produktů (zdroj: web banky)

Spořicí účet (Air Bank)

Ačkoli se úrok 1,3 % ročně, který spořicí účet od Air bank nabízí, může zdát na první pohled velmi přáteský, je zde jeden háček. Jedná se totiž o tzv. bonusovou roční sazbu. Co to znamená?

Základní roční sazba činí 0,0 % – v překladu jde o to, že při běžném ročním úroku vám na účtu žádné finance nepřibydou. Je však možné (navíc poměrně jednoduše) dosáhnout na bonusovou roční sazbu – stačí 5x za měsíc zaplatit kartou. Pokud tak učiníte, v dalším měsíci se vaše finance úročí bonusovým úrokem.

Věděli jste, že Air bank připravuje Google Pay a další způsoby placení? Podívejte se, o co půjde!

Nutno zmínit, že se výše bonusové sazby liší dle velikosti zůstatku. Nejvyššího úroku dosáhnete v případě, že na účtě budete mít mezi 100 001 a 250 000 Kč. Pak se budete moci těšit na úrok ve výši 1,30 % ročně. Za vedení účtu opět neplatíte.

Spořicí účet Air bank
Popis produktu a jeho způsobu úročení (převzato z webu banky)

Spořicí účet (Moneta Money bank)

Na závěr musíme zmínit i spořicí účet od Moneta Money Bank. I u tohoto produktu totiž činí úroková sazba 1,2 % p. a., což rozhodně nezní špatně. Vedení účtu zdarma je opět samozřejmostí, své finance navíc máte kdykoli k dispozici. Zároveň není třeba si zakládat běžný účet, ani není stanoven minimální měsíční vklad.

Popis produktu na webu Moneta Money bank

Moneta nezapomíná ani na přírodu. Oproti roku 2016 snížila svou uhlíkovou stopu již o celých 44 %. Přečtěte si, jak toho dosáhla!

Než si založíte spořicí účet

Už jste našli svého favorita a chystáte se založit si spořicí účet? Nejdříve si dobře prostudujte veškeré aktuální podmínky daného produktu. Ty se totiž mohou s postupem času měnit. Co platí v září roku 2019, může být klidně o měsíc později jinak. Tedy, ještě jednou: vždy si opravdu pečlivě prostudujte podmínky daného spořicího účtu!

A co pokud narazíte na nejasnosti? Nebojte se ptát! Vyhnete se tak případnému nepříjemnému překvapení, které by na vás mohlo později čekat.

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.