Zonky půjčky – recenze, hodnocení a zkušenosti klientů

Zonky půjčka recenze
Zonky půjčka recenze

V roce 2015 se v České republice začal rozvíjet trh s takzvanými P2P půjčkami (peer to peer půjčky), když se k do té doby jedinému projektu Bankerat přidaly další dva projekty Benefi a Zonky. Právě ZONKY, který patří do finanční skupiny PPF (nejbohatšího Čecha Petra Kelnera), v posledních měsících začíná konkurenci unikat. Zonky to je půjčka od lidí lidem.

Žádost o půjčku

Představení projektu Zonky

V dnešní době je nejvíce vidět a slyšet o portálu Zonky, který vyvíjí společnost Creative Dock pro nebankovní skupinu Home Credit a její mateřskou PPF. Zonky je postavena na podobných základech jako největší globální systém P2P půjček, americký Lending Club, který zprostředkuje cca 1 milion půjček ročně.

affiliate-modra-nejlevnejsi-500x500-1557911966.jpg

Od června 2015 do února 2016 rozpůjčovali lidé přes Zonky 35 milionů korun, jenom za březen 2016 se však díky velké reklamní kampani (v TV a na internetu) celková částka vyhoupla na dvojnásobek, tedy 70 milionů korun. Zonky je tedy mezi ostatními českými konkurenty (Bankerat, Benefi) mnohonásobně větší a má nakročeno k tomu, aby letos zprostředkovalo půjčky za 400 milionů korun.

Zonky v porovnání s bankami Přestože P2P půjčky v Česku rostou je jejich objem, v porovnání s bankami, minimální. Zonky, Bankerat a Benefi zprostředkovali za dobu své činnosti půjčky za necelých 500 milionů korun. Jenom spotřebitelské úvěry tuzemských domácností u českých bank ale dosahovaly v únoru 2016, podle České národní banky, 212 miliard korun. A P2P půjčky ztrácejí i na tradiční nebankovní poskytovatele půjček, pouze Home Credit podle výsledků zveřejněných za rok 2015 v ČR rozpůjčoval přes deset miliard korun!

Jak Zonky půjčky fungují

Zonky tržiště půjček spustilo ostrý provoz v červnu 2015 a systém funguje následovně: žadatel o půjčku stručně popíše, proč a na co si chce půjčit a přiloží údaje o své osobě a svých příjmech. Platforma poté informace porovná s dalšími údaji, které má k dispozici, například z databáze neplatičů a různých registrů. Podle rizikovosti žadatele o půjčku mu systém přidělí rating (A**, A*, A++, A+, A, B, C, D) a s ním související úrok (většinou v rozmezí od 4 % – 19 %). ZONKY se snaží vybírat ty nejméně rizikové klienty na trhu a přikládá váhu osobnímu příběhu žadatele.

Žádost o půjčku

Na Zonky – Lidé půjčují lidem. Levněji a s klidem.

Samotné Zonky tržiště je zcela anonymní. I když při žádosti musíte uvést některé osobní údaje, investoři je nezjistí. Jsou pouze podkladem pro smlouvu a ví o nich pouze Zonky. Není důvod obávat se, že by se o vaší půjčce dozvědělo třeba vaše okolí nebo někdo z vašich blízkých.

affiliate-modra-auto-500x500-1557911904.jpg

Zonky investor a investice

Právě úrok pro budoucího dlužníka (snížený o poplatek pro Zonky – společnost vydělává právě na těchto poplatcích) je potom výnosem pro investory na této platformě, které osobní příběh sepsaný žadatelem o půjčku zaujme a rozhodnou se mu své peníze půjčit. Na celkovou požadovanou sumu se jich ale vždy skládá několik, aby se potencionální riziko nesplacení rozložilo mezi více investorů.

Investoři se na složení každé půjčky mohou podílet částkou od 200 Kč do 5 000 Kč. Před investicí je nutno podepsat smlouvu a předat žádost na tzv. Tržiště Zonky, kde se předkládají nabídky po dobu maximálně 7 dní. Podpořit svoji žádost mohou žadatelé o půjčku také pomocí fotografií, kde jde vidět jejich motivace pro využití půjčky. Pokud se investoři po 7 dnech nesloží na 100 % žádosti, není půjčka klientovi poskytnuta.

investujte-na-zonky-a-vydelavejte-300x250.png

Zonky výhody pro investory

 • investice je zdarma (platí se pouze 1% z investované částky)
 • vyšší zhodnocení než u bank (průměrný očekávaný výnos až 9 %)
 • možnost investovat již od 200 Kč
 • nestaráte se o administrativu a smlouvy
 • případné nesplácení půjček řeší Zonky se svými právníky
 • bezpečné uživatelské prostředí systému
 • přehledná statistika osobních investic
 • relativně nová a alternativní možnost investování

Lidé půjčují lidem. S klidem.

Zonky půjčky – základní informace

 • Úrok: od 3,99% p.a.
 • RPSN: od 4,69% (RPSN – roční procentní sazba nákladů)
 • Typ půjčky: nebankovní
 • Výše půjčky: až 750 000 Kč
 • Pravděpodobnost poskytnutí půjčky: standardní (musíte mít pravidelný příjem)
 • Poplatek za poskytnutí: 2% z půjčené částky
 • Poplatek za vedení: 0 Kč
 • Poplatek za žádost: 0 Kč
 • Bez ručitele: ano
 • Bez registru: ne 
 • Bez dokládání příjmu: ne (musíte mít pravidelný příjem)
 • Doba splatnosti: 6 – 84 měsíců
 • Minimální věk: od 18 let
zonky-logo-1-cb-120x40.png

Zonky = Půjčky od lidí lidem

Unikátní, zajímavý a  v dnešní době vyhledávaný typ úvěrového produktu. To je Zonky.cz! Možnost, která je určena všem lidem, kteří chtějí využít takzvaných P2P půjček. Konceptu, kde vám nepůjčují banky a nebankovní společnosti, ale kde vám půjčují reální lidé. Nechoďte do banky, když si chcete půjčit peníze. Na Zonky si je můžete půjčit on-line, od lidí, jako jste vy. Dostanete výhodnější úrok, lidský přístup a podporu po celou dobu splácení půjčky.

Zonky je prostě fér a pro všechny!

Zonky výhody pro žadatele

 • výhodný úrok, kolikrát i nižší než v bance (od 3,99 % ročně!)
 • poplatek je pouze 2% při získání 100% požadované půjčky
 • v případě nenaplnění 100% požadované částky nic neplatíte
 • možnost poslat Zonky výhodnější nabídku od konkurence
 • přesně stanovená a neměná pravidla od Zonky
 • ochrana osobních údajů na nejvyšší úrovni
 • neúčelová půjčka bez nutnosti ručení (třetí osobou nebo nemovitostí)
 • možnost předčasného (i částečného) splacení zdarma
 • férové jednání a transparentní podmínky
affiliate-modra-refinanc-500x500-1557911818.jpg

Zonky nabízí nízké úrokové sazby

Výhodou Zonky.cz je také nízký úrok a RPSN, které vychází z vaší konkrétní poptávky a bonity (schopnosti splácet). Většina úrokových sazeb je na nižších hodnotách, než je tomu jak u nebankovních společností, tak i většiny velkých i malých českých bank.

Zonky.cz nabízí několik stupňů výše úrokových sazeb:

 • 3,99% (dosáhne na ni pouze 5% žadatelů)
 • 4,99% (dosáhne na ni pouze 6% žadatelů)
 • 5,99% (dosáhne na ni 17% žadatelů)
 • 8,49% (dosáhne na ni 25% žadatelů)
 • 10,99% (dosáhne na ni 25% žadatelů)
 • 13,49% (dosáhne na ni 10% žadatelů)
 • 15,49% (dosáhne na ni 10% žadatelů)
 • 19,99% (dosáhne na ni 2% žadatelů)

Žádost o půjčku

Na co si lidé na Zonky nejčastěji půjčují?

Během svého dvouletého fungování ukázaly české P2P půjčovací portály, že zdaleka nejčastějším důvodem žádosti se stalo refinancování jiných půjček a úvěrů dlužníka. Právě tito zákazníci mají o službu největší zájem, některým z nich se líbí myšlenka Zonky půjček, jiní si spočítali, že je pro ně tento způsob půjčování peněz výhodnější a další třeba nemají štěstí u banky a hledají možnosti financování zde.

To, že se Zonky tváří „kamarádsky a lidštěji“ než banky, ale neznamená, že každý žadatel dostane půjčku s lepším úrokem. Snaží se na lidi dívat komplexněji, ale to neznamená, že nejsou přísní. Stává se i pravý opak, tedy že žadatel, kterého banka přijme, Zonky odmítne.

Zonky půjčky se podle průměrného úroku, který se pohybuje okolo 10 %, blíží bankám. Úroky se podle ČNB na spotřební úvěry půjčovaly v únoru 2016 průměrně za 11,4 %.

Na čem Zonky vydělává?

Platformy na P2P půjčky mají obecně postavený svůj model na tom, že umí být efektivnější a levnější než banky. Mají mnohem méně administrativy, díky čemuž mohou nabízet jak lepší úroky, tak výnosy. Nejde se však o charitu, jejich obchodní model závisí na poplatcích od dlužníků a investorů.

Konkrétně Zonky dlužníkovi jednorázově strhává 2 % z půjčené částky v okamžiku, kdy mu přijde na účet od investora. Investor platí 1 % poplatek z roční proinvestované částky na platformě ZONKY.

Zonky podvod rozhodně není! Jedná se o seriozní a největší českou P2P půjčkovou platformu.

Zonky promo kód

Promo kód Zonky je vázán na e-mailovou adresu, kterou zadává investor při registraci. Proto vám ty kódy nefungují. Investor by vás musel zadat při své registraci. Případně si o svůj promo kód napište zde: info(zavinac)bankovnikod.cz

Zonky a vaše hodnocení, zkušenosti a názory

Níže v komentářích se můžete podělit o vaše zkušenosti a názory na Zonky půjčky. Děkujeme za objektivní hodnocení a rady a tipy k tématu pro další potenciální zákazníky půjček od Zonky!

Žádost o půjčku

affiliate-modra-refinanc-728x125-1557911818.jpg

17 KOMENTÁŘE

 1. Já si na Zonky stěžovat nemůžu. Potřeboval jsem si půjčit na auto, část peněz jsem měl a část jsem dostal od nich úvěrem. Vyřízeno to bylo docela rychle, úrok 5,9 % je myslím slušný, ani u bank by nebyl nižší. A slušné bylo i jednání. A že reklama slibuje něco “od” je snad normální, vidíte to všude kolem sebe, tak nechápu, že vás to tolik překvapuje a pohoršuje. Honza

 2. Absolutně nedoporučuji, zavádějící až lživá reklama. Skutečně požadovaný úrok ve výši čtyřnásobku inzerovaného. Takové vydřidušství nemá žádná banka. Navíc si účtují odměnu 2% z úvěrované částky. A to ještě požadují předložení konkurenčních nabídek od jiných bank, na které nemají přitom žádný nárok. Nenažraní podvodníci!

  • V každé reklamě je napsané od, tak to prostě funguje. Důležité je sledovat RPSN u každé nabídky, tam se ukáže, kdo je fér a kdo není.

 3. Zonky je fajn nebankovka. Mám zkušenosti jak s jejich půjčkou tak s investováním na Zonky a mohu rozhodně doporučit.

 4. Určitě za sebe můžu doporučit Zonky, protože nejednou jsem si od nich půjčil a to asi vždy s nejnižším úrokem a rizikem. Teď, když už jsme z dluhů venku patřím i mezi investory na zonky. Sice kape málo, ale přeci.

 5. Moderní a transparentní platforma pro půjčování nebo investování peněz. Půjčení je intuitivní, rychlé a přehledné. Žádné skryté poplatky ani nutnost chodit na pobočku. Z uživatelského hlediska nejpřívětivější systém, který jsem kdy zažil. Klasické banky mohou jen závidět.

 6. Reklamy v televizi na to mají oblbovani lidi,pujcime vsem,nepujciji to lide,jako třeba v nemecku a jinde,jak pise kolega vyse je to HOME KREDIT a jim podobni,
  když jsi v duchode tak ti nikdo nepujci,je to horsi nez banky a vsichni alieni z celyho vesmiru!

 7. Otřes. Hrajou si na na něco extra, ale je to jen ztráta času. Úrok 3,99 ani neexistuje, jen lákají lidi a dělají z nich blbce. Takovýhle obštrukce a požadavky, jak kdybych měla nabouchanej trestní rejstřík. Zonky nikdy více!

 8. Zonky půjčka patří bezpochyby mezi nejvíc férové společnosti. Obecně Home Credit lze zařadit mezi důvěryhodné společnosti.

 9. Jarku co to tu plácáte za blbosti,ani nevíte jak se jmenují a už tam cpete svoje MOUDROSTI.
  To bych chtěl vidět tu banku,která nabízí takový úrok za takových podmínek.
  Než budete zase plácat nesmysly,tak si obstarejte a ověřte informace.
  Bohužel internet je plný podobných žvanilů.

 10. Vzhledem k tomu, že zvonky patří Home Credit, což jsou jedni z největších lichvářů, tak bych si na ně dával sakra pozor. Když se zamyslíte nad tím, co tady vidíte, tak Zvonky lžou už v prvotních informacích. Investorům slibují úrok 9% a žadatelům slibují že jim půjčí od 3,99 %. Reálně to vidím spíš obráceně, že žadatelům půjčí za 9% a investoři dostanou max 3,99 %. Ale to by bylo v ideálním případě, kdyby vše fungovalo jak je na papíře. Uvědomte si, že málokterý člověk by si půjčoval od nějakých zvonků, pokud by mu půjčila jeho banka. Mě banka nabízí okamžitou půjčku za 4,99% bez poplatku a prokazování příjmů. Pokud bych si půjčil od zvonků a dali mi za 3,99% a ještě by mi sebrali 2% poplatek, tak už jsem na 5,99%. Ale sem nepůjdou lidé jako já, sem půjdou ti, co jim žádná banka nepůjčí. Ti pak dostanou peníze s 20-30% úrokem. Půjčku s takovými úroky nemůže podprůměrně vydělávající člověk nikdy splatit, takže zaplatí první splátku a konec. Takže všechny investory varuji, neinvestujte do tohoto projektu víc, než o kolik si můžete dovolit přijít!!!

 11. Co se týče nebankovních půjček, člověk musí být ostražitý. Je třeba využít různých srovnávačů půjček, přečíst si nějaké recenze a celkově zanalyzovat situaci. U takových půjček je totiž vždy vysoké riziko. Samozřejmě počítejte s tím, že přeplatíte, ale je třeba zvolit tu, kde přeplatíte nejméně, samozřejmě nepočítejte s úrokem jako v bance. To snad dnes ví již každý.

 12. Zonky je velmi povedená služba. Z domácích mám zkušenost s http://www.zonky.cz a http://www.banking-online.cz. Pokud porovnám tak:

  Zonky je podstatně větší, větší investice do reklamy a marketingu, takže se tam točí i více poptávek, ale je tam také mnoho investorů. Pokud člověk chce dobrou investici, musí jednat rychle. Je to s osobními příběhy, mezi P2P tržišti celkem nízké úroky, takže celkem kvalitní půjčky a investice.

  Banking Online je menší, méně poptávek, ale i investorů, takže je možno se déle a pečlivěji rozhodnout, má smysl třeba i požádat o doložení dalších dokumentů a tak dále. Bez osobních příběhů, s informacemi pro investora. Zaměření na vyloženě nízko úrokové půjčky (což dává smysl díky tomu, že si berou ještě méně než Zonky), takže kvalitní půjčky a investice.

  S těmi kvalitními půjčkami a investicemi (konzervativní investování) jsou Zonky a Banking Online asi jediní v ČR, aspoň z těch tržišť, co vznikly hned v roce 2015.

  Celkově se obě tržiště dají doporučit a kombinovat.

 13. Rád využívám pobídku a o zkušenost se podělím. Udělal test, kde jsme refinancoval reálnou půjčku, abych mohl sepsat recenzi – https://kreditni-karty.com/jak-na-refinancovani-pujcky-ci-kreditky-pres-zonky-recenze/

  A pokud nechcete číst delší článek, tak shrnutí je, že je to podle mě skvělá služba, která funguje a podmínky jsem dostal lepší než v bance. Za sebe dávám jedničku s hvězdičkou. Já vím, že je to neobvyklé, že obvykle lidé nechválí, ale tohle je podobné jako Air bank, fakt se to povedlo.

  • Píšete v recenzi, že jste dostal krásných 5,99%, ale o tom, že jste musel zaplatit 2% poplatek mlčíte. Tím se Vám to přece znatelně prodražilo. Je Vaše recenze objektivní, nebo jste zaměstnanec a pouze děláte reklamu?

   • 2% poplatek je počítán z celkové půjčené částky jednorázově (např. tedy 2 000 Kč z půjčky 100 000 Kč), nejedná se o 2% p.a. V recenzi jsou uvedeny absolutní částky úspor, tak si to nejprve přečtěte, než budete psát ty svoje bláboly, asi jste zaměstnanec banky, který hází špínu na jiné platformy než bankovní.

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.