Zonky půjčky – představení společnosti, recenze a zkušenosti

Zonky je on-line platforma zprostředkovávající půjčky mezi lidmi (Půjčka od lidí lidem). Zonky není banka. Zonky propojuje dvě skupiny lidí. Na jedné straně jsou ti, kteří si potřebují půjčit peníze a nechtějí platit obrovské úroky u bank. Na druhé straně jsou lidé, kteří nechtějí nechávat ležet své peníze v bance, ale chtějí je rozumně investovat a zhodnotit. Na Zonkym si mezi sebou půjčují opravdoví lidé. Díky Zonkymu jedni půjčí peníze druhým a na oboustranně výhodném úroku vydělají všichni zúčastnění.

Žádost o půjčku

zonky-vcelari-336x280-1467106658.jpg

Zonky recenze, hodnocení a zkušenosti

Lidé, kteří si chtějí půjčit, napíšou investorům svůj životní příběh. Pokud je zaujme, investují do něj své peníze. Zonky hlídá právní náležitosti a administrativu, zajišťuje půjčku technicky, podporuje investora i toho, kdo si půjčil a to ve všech fázích půjčky. Zonky má lidský rozměr. Kromě osobních údajů, příjmů a schopnosti splácet zajímá Zonkyho i to, jací klienti opravdu jsou, co dokázali, v čem jsou dobří – i kdyby to byl sportovní rybolov nebo sbírání známek. Zonky ví, že každý člověk je originál a necpe všechny do několika předem připravených “pytlů”. Do hodnocení zasahuje třeba i to, jak se člověk projevuje na sociálních sítích (Facebook, Twitter, Google plus, Linkedin a další).

Často kladené otázky na Zonky

Co je Zonky.cz?

Zonky.cz je on-line platforma, která zprostředkovává půjčky mezi lidmi. Na jedné straně jsou lidé, kteří si chtějí peníze půjčit a na druhé ti, kteří jim je půjčit mohou (investoři). Zonky obě skupiny lidí propojuje. Cílem projektu je vynechat banky i nebankovní instituce a oběma stranám nabídnout výhodné podmínky spolupráce, tedy zajímavý úrok (win-win situace pro všechny). Zonky na vše dohlíží, hlídá administrativu a právní náležitosti, půjčku také zajišťuje technicky. Funguje jako podpora po celou dobu trvání půjčky – pro investory i dlužníky.

Zonky.cz = Půjčka od lidí lidem

Kdo Zonky.cz vymyslel a kdo jej financuje?

Zonky.cz není banka ani nebankovka, ale on-line platforma, za kterou stojí silná finanční skupina PPF (provozovatel Home Credit) a startupový inkubátor CreativeDock z Prahy. První Zonkyho financuje, druhý vymýšlí a provozuje.

Kdo si na Zonky.cz půjčuje peníze?

Nejčastěji si pro peníze přicházejí lidé, kteří chtějí refinancovat drahé půjčky a úvěry nebo lidé, kterým banka nepůjčí nebo půjčí, ale za nesmyslně vysoký úrok. Jednoduše je nedokáže spravedlivě ohodnotit. Jsou to lidé, kteří cestují, pracují na volné noze (OSVČ) nebo jen chtějí půjčit na něco, na co banky standardně nepůjčují (cesta kolem světa, karavan). Zonky je hodnotí nejen podle toho, kolik vydělávají, kde bydlí a jaké mají rodinné zázemí, ale i podle jejich životního příběhu. Zonkyho zajímá, co doposud dokázali, v čem jsou dobří, výjimeční nebo co je baví. Zonky kouká na člověka jako na osobnost, ne jako na číslo, jako v bankách. Cílem je půjčit každému, kdo půjčku potřebuje a je schopen ji reálně splácet. Zonky půjčuje zodpovědně a férově, takže klienty hodnotí podle relativně přísných kritérií (někdy přísnějších než v bance) a nikdy nepůjčuje lidem v exekuci nebo lidem, kterým by hrozila dluhová spirála a život v dluzích!

Žádost o půjčku

Na co si klient může u Zonkyho půjčit?

Téměř na cokoliv. Jde jen o to logicky vysvětlit investorům, proč si na to chtějí půjčit. Na Zonkym si lidé refinancují drahé půjčky, chtějí peníze na auto, vybavení domácnosti, ale i na vývoj umělé inteligence nebo na rozjezd podnikání (startup).

Jak se stanovuje výše úroku?

Zonkyho zajímá, jaký klient opravdu je, ne jakého se ze sebe snaží udělat. Kromě základních osobních údajů vstupuje do hodnocení i to, jak se projevuje na sociálních sítích (Facebook, Twitter, Google plus, Linkedin a další), jak používá ostatní internetové služby nebo co ho baví (sport, umění, kultura, sbíraní známek). Ať už je to sbírání pivních tácků nebo výstupy na rozhledny s Klubem českých cestovatelů :-)

Kdo jsou investoři na Zonky.cz?

Obyčejní lidé, kteří uspořili nějaké peníze a nechtějí je nechat ležet na spořícím účtu za nulový úrok. Zonky jim nabízí průměrný roční výnos 6-9 %. Investování na Zonky funguje tak, že do jedné půjčky vloží vždy své peníze více investorů (desítky i stovky) – tím se snižuje riziko ztráty (defaultu) pro každého z nich, pokud by někdo přestal půjčku splácet nebo se dostal do problémů. Průměrný investor momentálně na Zonky investuje asi 20 tisíc korun (do několika půjček).

Jaká je odměna pro platformu Zonky?

Klient zaplatí 2 % z půjčené částky a investor 1 % z ročně proinvestovaných peněz. A to je fér!

Je služba bezpečná a hlídaná?

Zonky je registrovaný u České národní banky (ČNB) jako poskytovatel platebních služeb malého rozsahu. Řídí se zákonem o ochraně osobních údajů a jeho aktivity kontroluje Česká obchodní inspekce (ČOI). Takže kontrola je na vysoké úrovni.

zonky-hausbot-336x280-1467106628.jpg

Podrobné informace o Zonky půjčce

 • Úrok: od 3,99% p.a.
 • RPSN: od 4,69%
 • Typ: nebankovní půjčka
 • Výše půjčky: až 300 000 Kč
 • Pravděpodobnost poskytnutí půjčky: standartní
 • Poplatek za poskytnutí: 2% z půjčené částky
 • Poplatek za vedení: 0 Kč
 • Poplatek za žádost: 0 Kč
 • Bez ručitele: ano
 • Bez registru: ne
 • Bez dokládání příjmu: ne (příjem musí být!)
 • Doba splatnosti: 6 – 84 měsíců
 • Minimálně věk: 18 let
 • Občanství: české
 • Bankovní účet: ano
 • Účelovost: půjčka je bez zajištění a bez prokazování účelu

Žádost o půjčku

Jako žadatelé o půjčku jste velmi důsledně kontrolováni jako u málokteré nebankovní společnosti. Ověřují se všechny veřejně dohledatelné informací o vaší osobě.

Pokud jste měli v minulosti vyloženě problémy se splácením nebo jste v exekuci, dlouhodobě nezaměstnaní či bez potvrzení o příjmu, Zonky vám nikdy nepůjčí!

Reklama v TV

Podívejte se na Zonkyho vůbec první televizní reklamu. Paní učitelka Magda už brouzdá po českých silnicích ve svém novém karavanu :) Půjčila si totiž na Zonky, kde lidé půjčují lidem. Levněji a s klidem.

Zonky zkušenosti lidí, kteří si zde půjčili

David chtěl dostavět dům, a tak šel do banky. Nedopadlo to ale úplně podle jeho očekávání. Díky tomu napsal 27 dílů seriálu o problémech s bankami a hledal alternativní možnost půjčky. Lidé se mu na půjčku složili, za lepší úrok než v bance. Na Zonky lidé půjčují lidem, s klidem.

Petr si koupil nový byt, jenom na kuchyňskou linku mu nezbylo. Všechny peníze totiž investoval do podnikání – své úklidové firmy. Pomohli mu až investoři, protože věří lidem. Zkusíte to taky?

Pavel si chtěl koupit skůtr, aby se v pohodě dostal do práce. Půjčili mu na něj lidé přes Zonky. Složilo se na něj 18 investorů a Pavel získal 55 000 korun za férový úrok.

Pozdrav a poděkování pro “zebří lidičky” od jedné z klientek Zonky.cz

O společnosti Zonky s.r.o.

Provozovatelem P2P půjčkové platformy je společnost Zonky s.r.o. Společnost je registrována u České národní banky (ČNB) jako poskytovatel platebních služeb malého rozsahu a řídí se zákonem o ochraně osobních údajů. Aktivity společnosti jsou také pod kontrolou České obchodní inspekce.

Žádost o půjčku

Za firmou stojí silná finanční skupina PPF a.s. a CreativeDock, který vymýšlí a provozuje platformu P2P půjček.

zonky-joga-336x280-1467106591.jpg

Lidé ve společnosti

Jsme lidé a měníme systém půjčování peněz v Česku. Chováme se tak, jak bychom chtěli, aby se druzí chovali k nám. Jsme příjemní, mluvíme otevřeně a nabízíme lidem možnost půjčovat si mezi sebou výhodněji než v bankách.

Lucie Tvarůžková
Dlouholetá novinářka a šéfredaktorka serveru iHNed.cz se dříve věnovala tématům z vysoké politiky, korupčním aférám, státním zakázkám. Za svou práci v médiích získala několik prestižních ocenění.
Martin Pejša
Bývalý obchodní a marketingový ředitel Vodafone rozjel už několik úspěšných startupů. Zonky spoluzaložil a stará se o strategický rozvoj. Jeho další společnost Creative Dock staví inovace pro největší firmy v zemi.
Jan Zbirovský
Třetí spoluzakladatel Zonkyho. Jako šéf risku hlídá pravidla, podle kterých Zonky stanovuje zájemcům o půjčku úrokovou míru. Před Zonky pomáhal postavit na nohy DemirBank, velkou banku v Ázerbajdžánu. Zkušenosti sbíral také v PWC a v Komerční bance.
a další členové týmu.

Pobočky společnosti

Zonky nabízí několik takzvaných hotspotů, tedy míst, kde si můžete domluvit schůzku přímo se zástupci společnosti a dozvědět se více informací o možnostech půjčky nebo investování do nich. Vše vám podrobně vysvětlí vyškolení odborníci a pokud budete chtít, můžete s nimi rovnou o půjčku zažádat nebo začít investovat.

Kontaktní místa společnosti:

Zonky s.r.o. Evropská 2690/17 160 00 Praha 6 – Dejvice

Infolinka: 800 449 999, E-mail: info@zonky.cz

Po – Pá od 8:00 do 20:00 So – Ne od 9:00 do 18:00

Praha

 • od 8:30 do 18:30
 • Impact Hub Praha
 • Drtinova 10, 150 00 Praha 5
 • E-mail: praha@zonky.cz

Brno

 • od 8:30 do 18:30
 • Impact Hub Brno
 • Cyrilská 7, 602 00 Brno
 • E-mail: brno@zonky.cz

Ostrava

 • od 7:30 do 17:30
 • Impact Hub Ostrava
 • Sokolská tř. 1263/24, 702 00 Ostrava
 • E-mail: ostrava@zonky.cz

Žádost o půjčku

zonky-ban-ilustr-500x500-02.jpg

6 KOMENTÁŘE

 1. už jen podminky,které chtějí,osobní udaje 2 roky i bez schválení půjčky(stačilo by 1/2roku)a při půjčení peněz samozřejmě ůrok nad 7% tak 10 let po okončení splacení půjčky !!! to už mi ůplně stačilo a zjistil jsem že tak blbej zase nejsem a ani jsem nepokracoval s vyplnovaním. tahají lidi za nos a podle zákona nemají nárok na tak dlouhou dobu schranovat osobní udaje!!! to že si to dají do podmínek je jiná. Ale sudte se pak s někým kdo je podílnik něčeho co není nám až tak jasný,. dávám podnět na media , televize azd. snad se do toho někdo pustí,a ja za námět chci jen zprůhlednit společnost která jako by půjčuje levněji jak banka?není to naopak?banka si založila spřící ůčet bez rizika a lidé riskují svý peníze .Tak se lidé zamyslete neý klknete na políčko souhlasím. děkuji za pozornost jáchym 18 let.

 2. Dá se půjčka od Zonky získat půjčka s úrokem 4%? Nevím jestli je takto nízký úrok reálný. Píší, že Zonky.cz má úrok nižší než v bance. Nemám tak vysoké příjmy. Má někdo zkušenosti s těmi podmínkami?

 3. Parádní článek o této novince. Je to super a jsem zvědavý co Zonky předvede v budoucnosti. Je kolem toho docela velké haló, takže uvidíme, jestli skutečně přinese nějakou revoluci v půjčování, tak jak říká. Celkem zajímavý článek, který se na to dívá z obou stran mi přijde tento: http://pujcko.cz/zonky-com/ Já osobně jsem v tom docela optimista a věřím, že s příchodem moderních technologií a obecně s velkým propojením světa se určitě budou P2P půjčky rozmáhat. Jen nevím, jestli vyloženě v tom formátu v jakém to uchopili v Zonky. Nezbývá, než si počkat a vidět co ukáže čas.

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.